Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Flexaret VI

6.2.2009 10:49 | Rubrika: Blog

Tak přibyl další mazlík do mojí sbírky, ve které fotoaparáty cirkulují směrem ke mně a zase pryč :-) Na aukru jsem za velice příznivý peníz vydražil Flexaret VI, český přístroj z Meopty Přerov, který se zde vyráběl v letech 1961 - 1967. Prakticky už tedy jde o fotografického dědečka, ale určitě byste mu ty roky nehádaly.....je to krásně zachovalý kus poctivé řemeslné práce.

Jde o středoformátový přístroj na svitkový film 120 nebo kinofilm. Umožňuje snímat na formáty 6×6cm a při použití maskovacích rámečků i na formát 6×4,5cm, u kinofilmu potom na klasický formát 24×36mm a trochu netradiční 24×24mm. Osazen je objektivem Belar 1:3,5/80mm a závěrkou Metax pracující v rozsahu časů 1s - 1/400s.

Vyzkoušel jsem závěrku a zatím to vypadá, že pracuje korektně na všechny časy, včetně B. Příští týden vyrazím do terénu a nafotím zkušební snímky a uvidíme :-)

Když jsem hledal na Internetu informace a manuály pro Flexaret, našel jsem několik stránek, které by Vám mohly pomoci, pokud se budete pídit obdobným směrem:

Nejsem typický sběratel, který doma kupí techniku na kterou se práší, takže zpravidla pokud jeden kus přibude, s jiným se ač nerad vždy rozloučím. V brzké době budu prodávat velmi pěkný a spolehlivě pracující Pentacon Six TL se základním objektivem, měřícím hranolem a nějakým příslušenstvím. (viz. http://www.milan-dvorak.net/pentacon-six-tl/). Pokud by někdo měl zájem?! :-)

Přečteno: 24183x


Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.