Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Fotky z Roháčů nebudou

19.7.2006 12:29 | Rubrika: Blog

Věren svým dobrým rituálům, nechal jsem letos CF kartu od digitální zrcadlovky doma ve čtečce. Toto jsem zjistil až na místě, když jsem si chystal fotovýbavu na následující den. Je to jeden z mých podařených vtípků, kterému se pak rád od srdce zasměju.....zvláště když s sebou zbytečně vezu nejen DSLR ale k ní i 2 objektivy :o)Roháče potřetí

Letos jsem tedy fotil výhradně na klasickou SLR a barevné diapozitivy....­.zdůrazňuji slovo „barevné". Chtěl jsem pár fotografií šoupnout i sem na stránky a tak jsem si nechal diapozitiv nejen vyvolat, ale současně zhotovit i papírové fotografie 10×15cm s tím, že je pak naskenuji a upravím pro web. Kinofilmový skener nevlastním :-(

Bohužel barvy a tonalita na výsledném produktu moc „barevný" diapozitiv nepřipomínaly. Vyvolaný diapozitiv je krásně prokreslený, barvy saturované a kresba všude, kde má být. Toto se bohužel již nedá říct o papírových fotkách. Zavzpomínal jsem na pionýrská léta, kdy jsem začínal s klasickou zrcadlovkou a barevným negativem, a snažil se zjistit, zda je chyba ve mně nebo v minilabu. Dneska už to vím a snad právě proto jsem u kinofilmu přešel na BW a kompletní domácí zpracování. Pro barevné snímání pak využívám digitální zrcadlovku pro výstup na web či papírové fotky, a když si chci „pošmáknout" tak diáky pro promítání na stěnu za dlouhých zimních večerů.

Tyto svoje zažité a osvědčené postupy jsem porušil a dobře mi tak! A Vám taky, žádné fotografie z letošních Roháčů nebudou. Neplačte, sami jste si to zavinili! Za trest si dnes večer nedám pivo!

Až pojedeme v září na řecký Karpathos, tak si raději 3× zkontroluji celou fotovýbavu a hlavně CF karty.

A diáky z letošních Roháčů si hezky v klidu promítnu doma na stěnu. Pokud by někoho zajímaly, tak až pojedete kolem Kakejcova, tak se stavte ;o)

Přečteno: 6614x


Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.