Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Konečně jsem úspěšný fotograf

1.9.2006 13:37 | Rubrika: Blog

Jak se pozná úspěšný a slavný umělec? No, pokud se jeho dílo dobře prodává, dobře se vystavuje a v neposlední řadě se stává terčem plagiátorů a zlodějů.

Internet přináší spoustu výhod a možností, jak prezentovat svoje fotografie, diskutovat o nich atd. Bohužel se ale současně autor vystavuje riziku, že jeho fotografie si někdo zkopíruje.....v lep­ším případě pro osobní potřebu (např. jako pozadí na monitor....což by mi nevadilo), v tom horším je pak bude někde vystavovat pod svým jménem a tzv. se chlubit cizím peřím, čímž ale porušuje autorský zákon.

Moje fotografie se asi nikdy nebudou dobře prodávat ani vystavovat, ale můžu se cítit slavný tím, že je jistá identita seherezad1 vydá na serveru Qhodnoceni za svoje. Bohužel na moje výzvy mailem, aby je ze svého profilu odstranil nereaguje a tak momentálně jednám s administrátory serveru, aby učinili nápravu a pokud možno celý profil smazali.

kradená fotografie

Asi budu muset do budoucna začít vkládat do svých fotografií nějaký vodoznak nebo druh podpisu, abych to případným zlodějům alespoň trochu ztížil.

Přečteno: 3610x


Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.