Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Pampeliško-foto-soutěž

22.4.2006 00:36 | Rubrika: Blog

Podle kalendáře už je u nás jaro několik týdnů, i když to zpočátku příliš nevypadalo a chvilkama se skoro splnily prognózy jednoho vtipu, který koloval Internetem: „Jestli nám to červenec a srpen nezkazí, tak bude letos pěkná zima :-) ". Jak ale bezpečně poznám při procházení fotografických serverů, že už je tady jaro?

pampeliška100% to poznám podle pampelišek objevujících se ve fotogaleriích. Dneska jsem zahlédl první vlaštovko-pampelišku na Fotoaparátu.cz a lze tak očekávat jejich příval i jinde. Ačkoli někteří skalní fotografové fotografie téhle léčivky odsuzují asi tak, jako když někdo pije značkové víno z půllitru, mně to nijak nepobuřuje. Je pravda, že někdy je už trochu přepampeliškováno, ale ať hodí objektivem ten, kdo si alespoň jednu pampelišku nevyfotil.

Myslím, že prakticky cokoli jde vyfotit nějak netradičně a zajímavě a tak budu průběžně sledovat galerie a pak zde v blogu zveřejním svého soukromého vítěze. Ten sice nedostane nic, ale taková pochvala před rozvinutou zástavou taky potěší. Tak vyfoukejte pavouky z čipů, navařte čerstvé vývojky a hurá na pampelišky!

Já si taky možná z cvičných důvodů zkusím nějakou cvaknout ;o) (že by tak o vítězí bylo dopředu rozhodnuto?!)

Přečteno: 5574x


Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.