Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Začínám přípravu na Volkswagen Maraton Praha 2014

22.11.2013 09:25 | Rubrika: beh

Když jsem zhruba před dvěma lety začal aktivněji běhat (nepravidelně popobíhám vlastně pořád), dal jsem si jako jeden ze svých cílů uběhnout alespoň jednou maraton. Pro většinu nás rekreačních běžců je to prostě magická hranice, která přitahuje a bude přitahovat pozornost.

Dneska po více než 2500 uběhnutých kilometrech a sestudování různých materiálů ať již na Internetu nebo z populárně naučných knih jsem dospěl k závěru, že taková vzdálenost a s tím související dloooouhá doba běhu (v mém případě odhaduji cílový čas kolem 4 h) nemá s během pro zdraví a pro radost vůbec co do činění. Přesto vím, že bych asi v budoucnu litoval, že jsem to alespoň jednou nezkusil.

maraton

Svůj první (a s největší pravděpodobností i poslední) maraton mám v plánu absolvovat 11.5.2014 na tradičním Volkswagen Maraton Praha. Ačkoli zbývá do startu 168 dnů, začínám již pomalu s přípravou...ať se jedná o samotné běhání, tak i přípravu tréninkového plánu, změnu jídelníčku a řekněme posilovačně-protahovací plán.

V tuto chvíli mohu říct jediné: ostrá příprava začíná 23.12.2013 a bude trvat 20 týdnů. Do té doby mám v plánu rozvíjet hlavně obecnou vytrvalost pomalými delšími běhy do 20ti kilometrů, najet na nový jídelníček (postupně zhubnout až na závodních 80 kg) a zařadit cviky na posílení a protažení.

Na konci každého týdne přípravy na stránky vyvěsím souhrn odběhaných tréninkových jednotek, zda jsem splnil/nesplnil, svoje pocity apod. :-) Jednak si od toho slibuji větší motivaci a bič na sebe, ale třeba by se chtěl i někdo ostatní mrknout a inspirovat se. Dopředu ale říkám, že nejsem odborník v této oblasti, ale spíše poučený laik.

První krok je rozhodnout se! To už jsem udělal :-)

Přečteno: 9507x


Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.