Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Zápisky z komory temné

21.11.2006 08:41 | Rubrika: Blog

Tak už jsme se přestěhovali do nového bytu, který je konečně náš. Sice budeme splácet následujících 25 let bance hypoteční úvěr, ale vždycky můžu nějaký ten tělesný orgán prodat a uhradit tak zbytek dlužné částky.

Ale o tom snad až někdy jindy, včas vyhlásím aukci! Jal jsem úmysl vyvolat si jeden nafocený negativ v novém bytě. A tu se ukázalo, jaká je důležitá znalost domácího prostředí a jaké záludnosti přináší klasická cesta.

Nebudu to zbytečně protahovat....prostě to bylo fiasko. Zřejmě jsem špatně nasunul negativ do spirály ve vývojnici a tak jsem měl vyvoláno jen pár políček na začátku a na konci filmu, přičemž prostředek (kde mimochodem byly nejdůležitější záběry...jak už to tak bývá je čistý. A mám po he, he.

Bohužel to byl film s jednou modelkou, které jsem slíbil nějaké fotky a tak si budu muset veřejně sypat popel na hlavu. Pochybuji, že se mi chuděra ještě někdy postaví před objektiv :-(

To byl první vyloženě zmršený film, za celou dobu co vyvolávám, ale podle Murphyho zákona zrovna na tom důležitém negativu. Naštěstí jsem něco nafotil i na digitál, takže se z toho snad nějak vylžu. Pro tentokrát tedy trochu netradičně.....chvála digitálu!

Přečteno: 7194x


Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.