Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Fototipy.cz - nový fotografický portál

17.5.2011 23:11 | Rubrika: Blog

fototipy.czPo projektu Fotolokace.cz je tady další fotografický portál s názvem Fototipy.cz. Prvotní zaměření obou  je v podstatě shodné - mapovat zajímavá místa pro fotografování. V obou případech se mohou sami uživatelé zapojit do plnění databáze a podílet se tak na rozvoji.

Portál Fototipy.cz kromě zajímavých fotogenických míst nabízí i možnost publikovat registrovaným uživatelům články na fotografická témata a navíc mají možnost projevit se ve svých blozích a nebo v diskusním fóru. "Fototipy by měly být tedy jakousi platformou, pomocí které můžou fotografové sdílet s ostatními své zkušenosti, znalosti a názory" (Zdroj: http://www.fototipy.cz/)

Celý web je postaven na redakčním systému Drupal. V současné době (květen 2011) obsahuje 27 fotografických lokalit, 13 registrovaných uživatelů a 4 vydané články na fotografické téma.

Po uživatelské stránce se mi celý portál velmi líbí a i design je vydařený - modrá je prostě dobrá :-) Škoda, že obsahu zatím není víc, ale snad se to časem bude zlepšovat?! Otázkou je, zda se zbytečně netříští obdobný obsah na několik míst a nestačil by na malý český rybník jen jeden portál na fotografické lokality?! Každopádně čas ukáže a přeji i tomuto sympatickému projektu dlouhý Internetový život a hodně spokojených uživatelů!

Adesa portálu: http://www.fototipy.cz

Přečteno: 9503x


Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.