Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Fototipy.cz - nový fotografický portál

17. května 2011 23:11 | Rubrika: Blog
Kategorie: ,

fototipy.czPo projektu Fotolokace.cz je tady další fotografický portál s názvem Fototipy.cz. Prvotní zaměření obou  je v podstatě shodné - mapovat zajímavá místa pro fotografování. V obou případech se mohou sami uživatelé zapojit do plnění databáze a podílet se tak na rozvoji.

Portál Fototipy.cz kromě zajímavých fotogenických míst nabízí i možnost publikovat registrovaným uživatelům články na fotografická témata a navíc mají možnost projevit se ve svých blozích a nebo v diskusním fóru. "Fototipy by měly být tedy jakousi platformou, pomocí které můžou fotografové sdílet s ostatními své zkušenosti, znalosti a názory" (Zdroj: http://www.fototipy.cz/)

Celý web je postaven na redakčním systému Drupal. V současné době (květen 2011) obsahuje 27 fotografických lokalit, 13 registrovaných uživatelů a 4 vydané články na fotografické téma.

Po uživatelské stránce se mi celý portál velmi líbí a i design je vydařený - modrá je prostě dobrá :-) Škoda, že obsahu zatím není víc, ale snad se to časem bude zlepšovat?! Otázkou je, zda se zbytečně netříští obdobný obsah na několik míst a nestačil by na malý český rybník jen jeden portál na fotografické lokality?! Každopádně čas ukáže a přeji i tomuto sympatickému projektu dlouhý Internetový život a hodně spokojených uživatelů!

Adesa portálu: http://www.fototipy.cz

Přečteno: 10540x

Komentář

  1. Canonista · 1. listopadu 2011 15:15 · # 

    Díky za výborný tip, našel jsem tam pár tipů na výlet, takže už vím, kam se o víkendu s přítelkyní vypravit, abych si při tom stihl ještě pořídit pár pěkných snímků.

    Nějak jsem se z toho webu proklikal na další zajímavý server – tentokráte o fotobankách: http://fotobanky.cz a ten mě zaujal snad ještě více a hlavně mě nakopnul. Zkusím dát pár fotek do fotobanky a uvidím, jak pochodím. Třeba mi to časem vydělá na nové sklo.

 
Nejdříve zvolte "Náhled" a až ve druhém kroku odešlete Váš komentář!

Formátování příspěvku pomocí Textile:

_kurzíva_
*tučné*

Odkaz:
"link text":http://link.com/

Obrázek:
!http://image.url!

Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení v Plzni (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.