Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Dotaz na rádio Jerevan

10. července 2007 19:45 | Rubrika: Blog
Kategorie: ,

Gloznice Josef: Zdravím, před čtvrt rokem jsem fotografoval Zenitem babičku na Moravě šedesátinou při cloně osm. Fotografie se líbily. Teď má přijet babička do Prahy. Můžu použít stejné nastavení?

JirkaJ: Zkus upřesnit - kdy má babička přijet? vlakem nebo autem? kolik je jí let? Ale teď si uvědomuji - z kontextu usuzuji, že jsi pražák. V tom případě můžeš klidně použít stejné nastavení.

ZdenekT: JirkaJ píše: z kontextu usuzuji, že jsi pražák. V tom případě můžeš klidně použít stejné nastavení. Hele hele nech si to jóóóóóó :o). Pokud babicka tehdy vyhovovala tomuto nastaveni, myslim, ze po ctvrtroce to bude to same. Mozna bych delal varianty plus minus 1/3 EV.

Gloznice Josef: No já nevím, ale pri 1/60 prede mnou vždycky babicka utíkala tak to bylo všechno rozmazané. Babicka se fotoaparátu bojí. Co s tím. Pomůže výmšnný objektiv?

Luky: Doporucuji prilepit babicku Kanagomem, pak muze jen mavat rukama a pri 1/60 nebo 1/30 vyjde krasna akcni fotografie.

XGAS: Luky píše: Doporucuji prilepit babicku Kanagomem, pak muze jen mavat rukama a pri 1/60 nebo 1/30 vyjde krasna akcni fotografie. Ale to neni spolehlive a zarucene. Reseni je velice proste. Doporucuji se obratit na Vaseho lekare s zadosti o: 1/ pro babicku Rp. Neurol tbl. dos. orig. No. I (unam) D.S.: 1 tbl p?ed fotografováním 2/ Pro fotografa Rp. (§) Fenmetrazin tbl. dos. orig. No. I (unam) D.S.: 1/2-1 tbl p?ed fotografováním Pak bude po problémech na obou stranách. Nesmí se to prohodit!!!! Jinak by na babicku nestačila ani 1/4000 sekundy a fotograf by udržel spolehlivě i béčko... XGAS

Multimotyl: Zmrazit tekutým dusíkem... Babička se ti pár minut ani nehne. Ale trošku změní barvu. Jako instruktážní filmy doporučuji Terminátor 2 a Demolition man. Jo a ten neurol je fakt pekelna vecicka. Pokud nedas na moje rady a pouzijes xgasuv trik s nim pak babicka nesmi dostat alkoholicky pripitek. To uz by jsi ji pak nemusel rozanimovat nikdy. Ale mohl by jsi ji beze strachu ze ti utece neustale fotografovat klidne i sedesatinou a bez vymenneho objektivu.

Z jedné Internetové diskuse. Další perly na adrese: http://www.lib­.cas.cz/...trze­no1.html

Přečteno: 94472x

Komentář

  1. olin · 30. března 2010 19:48 · # 

    To nemá chybu. Četl jsem i další diskuse na odkazované adrese a kvalitně jsem se pobavil. :-)
    (Mimochodem – včera vyšel na http://www.paladix.cz/clanky/kuriozni-dotazy-z-nasi-poradny.html článek obdobného ražení.)

  2. Milan D. · 30. března 2010 19:49 · # 

    olin> jj, ten článek na Paladixu jsem taky četl…..je to peklo :-)

 
Nejdříve zvolte "Náhled" a až ve druhém kroku odešlete Váš komentář!

Formátování příspěvku pomocí Textile:

_kurzíva_
*tučné*

Odkaz:
"link text":http://link.com/

Obrázek:
!http://image.url!

Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení v Plzni (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.