Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Filtry pro digitální fotografii

26. dubna 2006 00:45 | Rubrika: Blog
Kategorie: ,

Pokud si rádi hrajete s barevnými úpravami Vašich digitálních fotografií, můžete si vyzkoušet, jak by vypadaly snímky při použití některého z barevných filtrů. Program Opanda PhotoFilter, který je nabízen jako freeware, obsahuje simulace okolo 100 barevných filtrů.filtry pro digitální fotografii

Instalační soubor má velikost 2,38MB a při downloadu si lze vybrat ze dvou skinů. Samotná instalace probíhá rychle a bez komplikací. Po spuštění programu je nejdříve nutné načíst tlačítkem Load fotografii, na kterou budeme chtít aplikovat barevný filtr. V pravém horním rohu máme na výběr jednoho ze 3 výrobců i se standardními značeními ? Kodak, Cokin a Hoya. Z rozbalovacího menu Filter už pak jen vybereme příslušný typ filtru a tlačítkem pro spuštění filtr jednoduše na náš digitální soubor aplikujeme. Jezdcem Density si ještě můžeme nastavit hustotu krytí příslušného filtru.

Obsluha programu je velmi jednoduchá a výsledky na to, že je program nabízen zdarma celkem slušné. Bohužel polarizační filtr nebo přechodové filtry při samotné expozici těžko něčím nahradit?..nemluvě o barevných filtrech u ČB fotografie. A tak si budu dál vesele šroubovat barevná sklíčka na objektivy :-)

Oficiální stránky: http://www.opanda.com

Přečteno: 5481x

Komentář

 
Nejdříve zvolte "Náhled" a až ve druhém kroku odešlete Váš komentář!

Formátování příspěvku pomocí Textile:

_kurzíva_
*tučné*

Odkaz:
"link text":http://link.com/

Obrázek:
!http://image.url!

Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení v Plzni (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.