Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Fotky z Roháčů nebudou

19. července 2006 12:29 | Rubrika: Blog
Kategorie: ,

Věren svým dobrým rituálům, nechal jsem letos CF kartu od digitální zrcadlovky doma ve čtečce. Toto jsem zjistil až na místě, když jsem si chystal fotovýbavu na následující den. Je to jeden z mých podařených vtípků, kterému se pak rád od srdce zasměju.....zvláště když s sebou zbytečně vezu nejen DSLR ale k ní i 2 objektivy :o)Roháče potřetí

Letos jsem tedy fotil výhradně na klasickou SLR a barevné diapozitivy....­.zdůrazňuji slovo „barevné". Chtěl jsem pár fotografií šoupnout i sem na stránky a tak jsem si nechal diapozitiv nejen vyvolat, ale současně zhotovit i papírové fotografie 10×15cm s tím, že je pak naskenuji a upravím pro web. Kinofilmový skener nevlastním :-(

Bohužel barvy a tonalita na výsledném produktu moc „barevný" diapozitiv nepřipomínaly. Vyvolaný diapozitiv je krásně prokreslený, barvy saturované a kresba všude, kde má být. Toto se bohužel již nedá říct o papírových fotkách. Zavzpomínal jsem na pionýrská léta, kdy jsem začínal s klasickou zrcadlovkou a barevným negativem, a snažil se zjistit, zda je chyba ve mně nebo v minilabu. Dneska už to vím a snad právě proto jsem u kinofilmu přešel na BW a kompletní domácí zpracování. Pro barevné snímání pak využívám digitální zrcadlovku pro výstup na web či papírové fotky, a když si chci „pošmáknout" tak diáky pro promítání na stěnu za dlouhých zimních večerů.

Tyto svoje zažité a osvědčené postupy jsem porušil a dobře mi tak! A Vám taky, žádné fotografie z letošních Roháčů nebudou. Neplačte, sami jste si to zavinili! Za trest si dnes večer nedám pivo!

Až pojedeme v září na řecký Karpathos, tak si raději 3× zkontroluji celou fotovýbavu a hlavně CF karty.

A diáky z letošních Roháčů si hezky v klidu promítnu doma na stěnu. Pokud by někoho zajímaly, tak až pojedete kolem Kakejcova, tak se stavte ;o)

Přečteno: 7395x

Komentář

 1. Marcela · 29. března 2010 12:32 · # 

  Nechávat kartu buď doma, nebo v práci se v naší skoro rodině stává nepsaným pravidlem :-)) Ale vcelku mě to těší…protože tentokrát jsem za to nemohla já :-))

 2. Milan D. · 29. března 2010 12:32 · # 

  Marcela> No, to se říká kdo-ví-jestli…..to je ořád honem, honem a honem se pejsek ani nevyto…tento :-) No a jak jsem byl ve stresu, tak jsem na tu kartu zapomněl. Áááááá, už máme viníka, jak jednoduché Watsone ;o)

 3. Marcela · 29. března 2010 12:33 · # 

  Takže jako vždy za to může ženská…je lepší to vzdát a přiznat svoji chybu, než se pouštět do zbytečných debat :-))

 4. Milan D. · 29. března 2010 12:34 · # 

  Marcela> Beru Tvoje přiznání jako polehčující okolnost ;o)

 5. Boston · 29. března 2010 12:40 · # 

  Tentokrát za to Marcela opravdu nemohle, honils jí při přípravě na odjezd tak, že si sama stačila vzít jen asi tak 10 triček, na ostatní zapoměla.

 6. Milan D. · 29. března 2010 12:41 · # 

  Boston> Lumíre, Lumíre, hladíš bosou nohou chřestýše ;o)

 
Nejdříve zvolte "Náhled" a až ve druhém kroku odešlete Váš komentář!

Formátování příspěvku pomocí Textile:

_kurzíva_
*tučné*

Odkaz:
"link text":http://link.com/

Obrázek:
!http://image.url!

Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení v Plzni (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.