Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Konečně jsem úspěšný fotograf

1. září 2006 13:37 | Rubrika: Blog
Kategorie: ,

Jak se pozná úspěšný a slavný umělec? No, pokud se jeho dílo dobře prodává, dobře se vystavuje a v neposlední řadě se stává terčem plagiátorů a zlodějů.

Internet přináší spoustu výhod a možností, jak prezentovat svoje fotografie, diskutovat o nich atd. Bohužel se ale současně autor vystavuje riziku, že jeho fotografie si někdo zkopíruje.....v lep­ším případě pro osobní potřebu (např. jako pozadí na monitor....což by mi nevadilo), v tom horším je pak bude někde vystavovat pod svým jménem a tzv. se chlubit cizím peřím, čímž ale porušuje autorský zákon.

Moje fotografie se asi nikdy nebudou dobře prodávat ani vystavovat, ale můžu se cítit slavný tím, že je jistá identita seherezad1 vydá na serveru Qhodnoceni za svoje. Bohužel na moje výzvy mailem, aby je ze svého profilu odstranil nereaguje a tak momentálně jednám s administrátory serveru, aby učinili nápravu a pokud možno celý profil smazali.

kradená fotografie

Asi budu muset do budoucna začít vkládat do svých fotografií nějaký vodoznak nebo druh podpisu, abych to případným zlodějům alespoň trochu ztížil.

Přečteno: 5021x

Komentář

 1. Emo · 29. března 2010 13:40 · # 

  Jo to moc dobre znam, u rodinnych fotek to nastve dvojnasob, taky mi uz nejaky vzali.. Jednou jsem dokonce narazil na 4 sve fotky hned na uvodni strance naseho mestskyho uradu:-) Od ty doby ke kazdy fotce vkladam aspon ten autorsky popisek do ramecku..

 2. Milan D. · 29. března 2010 13:40 · # 

  Emo> Hmm, je to smutný, ale je to realita. Konečně jsem se dohodl s administrátory na Qhodnoceni.cz, že mu ty fotografie v profilu smáznou. Já jsem ze začátku taky vkládal podpis do rámečku, ale tam bohužel každý průměrně inteligentní uživatel pomocí funkce ořez v nějakém grafickém programu velice snadno rámeček odstraní. Ale je fakt, že lepší něco, než nic :o )

  Já spíš uvažuju přímo o nějakém jednoduchém vodoznaku do fotografie, sice nebude ta fotka vypadat tak hezky, ale asi to bude nutnost.

  Všem slušným uživatelům Internetu hezký den, večer, noc……;o)

 3. sysa · 29. března 2010 13:41 · # 

  JÓ slávu si musí člověk vychutnat, někdy se i zadaří že admini se s Tebou nebaví o to víc to pak potěší…
  zkus ponechávat u fotek původní EXIF a IPTC data – pokud to jde – šmoula si toho občas nevšimne a pak je legrace…
  Znám to dobře i když ode mě si spíš půjčujou grafiku a to s..e víc…
  ….

 
Nejdříve zvolte "Náhled" a až ve druhém kroku odešlete Váš komentář!

Formátování příspěvku pomocí Textile:

_kurzíva_
*tučné*

Odkaz:
"link text":http://link.com/

Obrázek:
!http://image.url!

Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení v Plzni (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.