Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Legoflex B1

7. března 2012 09:39 | Rubrika: Blog
Kategorie: ,

Kdo si hraje nezlobí! Vytvořit jednoduchou dírkovou komoru lze podstatě z čehokoli a z LEGA by to bylo ještě o to jednodušší. Ale postavit funkční TLR zrcadlovku na svitkový film, to už je přeci jen větší oříšek.

Carl-Frederic Salicath si vyrobil takový fotoaparát právě ze stavebnice Lega a pojmenoval jej Legoflex B1. Jako objektivy použil dvě stejné čočky z dalekohledu, které pomocí izolační pásky umístil do posuvného předního boxu, který tak slouží k zaostřování. Kosmetické zrcátko od přítelkyně a mléčný plast jsou základní stavební prvky šachty pro kompozici obrazu přes hledáčkový objektiv.

Legoflex B1

Zajímavý je vodící mechanismus pro svitkový film a jeho posuv. Závěrka je řešena jako výsuvná deska s otvorem uprostřed...exponuje se ručním posunem z jedné strany na druhou. Tady je asi nejslabší místo celé konstrukce, protože může snadno docházet k rozostření snímku vlivem otřesů.

Na stránkách http://www.skognatt.blogspot.com/2012/02/legoflex-b1.html jsou k dispozici detailní snímky celé konstrukce (pokud by někdo měl chuť na vylepšení :-) a fotografie pořízené Legoflexem.

Zabavte dětem stavebnice LEGO, stejně už si s tím nehrají a šup něco sestavit :-) Světový den dírkové fotografie se blíží!

Přečteno: 6490x

Komentář

 
Nejdříve zvolte "Náhled" a až ve druhém kroku odešlete Váš komentář!

Formátování příspěvku pomocí Textile:

_kurzíva_
*tučné*

Odkaz:
"link text":http://link.com/

Obrázek:
!http://image.url!

Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení v Plzni (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.