Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Moje trable s vyvoláváním BW

9. března 2006 22:42 | Rubrika: Blog
Kategorie: ,

Předevčírem jsem se konečně dostal k tomu, abych vyvolal negativ z našeho zimního soustředění v Soběšicích. Co se tam dělo a jak to vypadalo by vydalo na samostatný článek a z toho by stejně polovina věcí byla nepublikovatelných, takže o tomhle to rozhodně nebude, opravdu raději ne :-)

ustaleny negativ

Chci se pochlubit s jinou věcí, která se mně stala. Připravil jsem si všechny roztoky k vyvolávání BW jako vždy, vytemperoval vývojku a už jsem kvrdlal vývojnicí, stopoval čas a těšil se, jak budou fotky vypadat. Nalil jsem poslední lázeň se smáčedlem, vytáhl negativ z vývojnice a polil mě studený pot. Místo krásně vyvolaného negativu na mě vykouklo cosi odporně hnědo-šedo-fialového. V prvním momentu už jsem se s celým negativem loučil a tloukl hlavou o umyvadlo.

Když jsem si ale negativ prohlédl pozorně, tak jsem zjistil, že vyvolán je dobře.....světla i stíny OK, dobře krytý, akorát antihalační vrstva mrška jedna se jaksi zapomněla rozpustit. Moje podezření padlo na ustalovač, pravděpodobně jsem naředil poměrem 1+5 již jednou naředěný Fomafix a s tímhle díru do světa opravdu neudělám. Bohužel ten večer už jsem neměl možnost použít čerstvý ustalovač, a u sousedů bych s větou: „Dobrý večer mladá paní, odpusťte, že ruším v téhle pokročilé hodině, nemáte trochu ustalovače? Já bych Vám ho zítra vrátil." asi moc neuspěl. Takže jsem negativ ještě jednou pořádně vypral od smáčedla a nechal to do příštího dne.

Druhý den už s čerstvým ustalovačem proběhlo všechno bezproblémů a negativ se zdá být v pořádku. Jo, jo, budu si muset udělat v tom svém lahvičkovém králoství s chemikáliemi trochu pořádek. Tentokrát jsem to ještě zachránil, ale když bych tohle udělal s vývojkou, asi bych byl v pr.... jak Baťa s cvičkama.

Přečteno: 7968x

Komentář

 
Nejdříve zvolte "Náhled" a až ve druhém kroku odešlete Váš komentář!

Formátování příspěvku pomocí Textile:

_kurzíva_
*tučné*

Odkaz:
"link text":http://link.com/

Obrázek:
!http://image.url!

Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení v Plzni (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.