Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Na Vrbatku a zpět - Krkonoše 2011

22. února 2011 13:15 | Rubrika: cestopisy
Kategorie: ,

Chcete-li spojit příjemný výlet s nádhernými pohledy na Kotel a krkonošské hřebeny, doporučuji zimní výlet na běžkách z Horních Míseček na Vrbatovu boudu. Odtud pak kolem mohyly Hanče a Vrbaty (památka lyžařům, kteří zahynuli ve sněhové vánici při běžeckém závodě v roce 1913), dále přes Harrachovy kameny směrem na Labskou boudu a zpět.

-> projděte kolem parkoviště v Horních Mísečkách až k Jilemnické boudě, zahněte vlevo a pak se již držte turistického značení.

Již druhý rok po sobě si takto zpříjemňujeme zimní dovolenou na Chatě Orel a vždy jde o vrchol celého pobytu. Zcela jistě k tomu přispívá fakt, že pokaždé máme krásné počasí a pivo na Vrbatově boudě s výhledem do údolí je bonus za 5km stoupání (letos tedy 45,-Kč za lahvového Pardála moc nepotěšilo, ale jedno vrcholové jsem si dal).

No a když na výlet po hřebenech, tak rozhodně foťák s sebou! První 3km stoupání budete litovat každého zbytečného dkg navíc, ale od první vyhlídky budete opět litovat, že jste si nevzali objektiv navíc a pár filtrů k tomu :-)

Protože již nějaký čas preferuji klasickou filmovou techniku, tak tentokrát jsem si s sebou vzal Pentax ME Super + SMC M 35/2,8...a když krajinu na kinofilm, tak jedině Ilford Pan 400 a vykoupat jej v R09 ;-)

Pár fotek, které jsem pořídil si můžete prohlédnout v galerii výše.

Příští rok se nás tam třeba s foťákem na krku sejde více ;-)

 

Přečteno: 5633x

Komentář

 
Nejdříve zvolte "Náhled" a až ve druhém kroku odešlete Váš komentář!

Formátování příspěvku pomocí Textile:

_kurzíva_
*tučné*

Odkaz:
"link text":http://link.com/

Obrázek:
!http://image.url!

Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení v Plzni (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.