Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Nový Gimp 2.4.1

20. listopadu 2007 11:31 | Rubrika: Blog
Kategorie: ,

Tak bohužel server www.gimp.cz je stále nedostupný, přesto jsem na jiném serveru (http://www.grafika.cz/art/vse/gimp-4-co-prinesla-verze-2-4.html) zaznamenal, že byla uvolněna nové verze Gimpu 2.4.gimp 2.4.1

Tak jsem upgradoval starší verzi a musím říct, že se nejen změnil poněkud design, ale objevily se i nové funkce. Ta, se kterou se budete setkávat asi nejčastěji je nový systém změny velikosti výběrů v obraze. Nyní není nutné najet myší na přesný roh výběru, ale v každém rohu se zobrazí úchopový čtverec. Byla vylepšeny i funkce ořezu, což mě hodně potěšilo.....nyní už ořez v pevném rozměru nebo poměru stran není tak komplikovaný jako dřív.

Čekal jsem, jestli nový Gimp už implementoval podporu CMYKu. V nastavení programu sice je implementován nový color managemet, ale není zcela funkční a spíš je zde připraven prostor do dalších verzí.

Z dalších nových funkcí, které se objevily na hlavním panelu jen jejich výčet: výběr popředí (mělo by fungovat jako inteligentnější maskování), perspektivní klonování, léčení nepravidelností, nástroj zarovnání objektů na plátně atd.

Pokud používáte Gimp, určitě stojí za to si novou verzi nainstalovat a používat místo té staré. Nejne, že zde najdete nové funkce, ale hlavně byly vylepšené některé staré.

Stahovat můžete na adrese: http://downloads.sourceforge.net/gimp-win/gimp-2.4.1-i686-setup.exe

Přečteno: 7241x

Komentář

 
Nejdříve zvolte "Náhled" a až ve druhém kroku odešlete Váš komentář!

Formátování příspěvku pomocí Textile:

_kurzíva_
*tučné*

Odkaz:
"link text":http://link.com/

Obrázek:
!http://image.url!

Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení v Plzni (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.