Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Panasonic Lumix DMC-LX3

25. července 2008 09:59 | Rubrika: Blog
Kategorie: ,

Zpravidla neinfomuji na stránkách o nových kompaktech, ale tenhle model považuji za tolik zajímavý, že si alespoň kratičku zprávu neodpustím :-) Jde o nástupce zdařilého LX2.....měl jsem možnost s ním pracovat a LX2 je nabitý funkcemi se slušným obrazovým výstupem.

Panasonic LX3

Novější LX3 by měl mít především širší ohnisko 24mm oproti předcházejícím 28mm i světelnější objektiv - na nejširším ohnisku 2.0 a na nejdelším (60mm) 2.8, rozlišení 10.1 MPix. Hodně zajímavá je možnost nasazení průhledového hledáčku na sáňky blesku a stylové kožené pouzdro, obojí se ale musí dokoupit zvlášť jako příslušenství.

Podrobnosti na: http://www.dpreview.com/news/0807/08072102panasoniclx3.asp

Přečteno: 7409x

Komentář

 1. fhouska · 8. dubna 2010 10:03 · # 

  Docela by me zajimalo, zda se da zoomovat pri porizovani video sekvenci. Zkousel jste to?
  Dekuji.
  F.H.

 2. Milan D. · 8. dubna 2010 10:03 · # 

  Abych se přiznal, tak video jsem s modelem LX2 nezkoušel. Mám ale nižší model pro manželku rovněž od Panasonicu a tam možnost zoomovat v průběhu točení videa je. Tak předpokládám, že u vyšších modelů to bude podobně :-)

 3. Milan D. · 8. dubna 2010 10:04 · # 

  Tak jak jsem zjistil, při nahrávání videa nelze použít optický zoom…..omlouvám se za dezinformaci!

 4. PzL · 8. dubna 2010 10:04 · # 

  Čtu tady chválu na video u LX2. Mám tento foťák už nějaký čas a udivuje mne že si nikdo nestěžuje na naprosto nevyhovující kvalitu videa, zejména při 30sn/sek ( interference na vodorovných hranách – zkuste natočit namalovanou zebru – přechod na ulici ). Snad jediný režim je trochu vyhovující – formát 16:9, 15 sn/sek , ale obraz v důsledku malého počtu sn/sek skáče.(Proto asi už u LX3 je 24 sn/sek.) Má někdo podobnou zkušenost, nebo mám vadný kus ?

 5. Milan D. · 8. dubna 2010 10:05 · # 

  PzL> chválu na video u LX2? Pročetl jsem si to pro jistotu ještě jednou, ale nikde jsem nenašel zmínku o kvalitě videovýstupu :-)
  Jak jsem již psal, video jsem nijak netestoval, šlo mi hlavně o fotografie. U těchto kompaktů to bude asi s kvalitou videa slabší všeobecně. Mám doma k dispozici od Panasonicu nižší model FX-10 a tam je to video taky potřeba brát s rezervou, ale ani jsem od toho žádné zázraky nečekal.

 6. PzL · 8. dubna 2010 10:05 · # 

  Asi po měsíci po zakoupení LX2 jsem dal k vůli „vadnému“ videovýstupu foťák do opravny – po měsíci ho vrátili s tím, že je vše v normě.Přitom na př. FX8, nebo LZ7 dělají video velmi slušně. Byl bych rád, kdybyste časem mohl váš LX2 vyzkoušet na video ,režim 4:3, 30 sn/sek a snímat hlavně dlouhé vodorovné hrany,na př. okna,domy a pod. a sdělil mi vaše zkušenosti. S ostatními funkcemi jsem spokojen. Děkuji

 
Nejdříve zvolte "Náhled" a až ve druhém kroku odešlete Váš komentář!

Formátování příspěvku pomocí Textile:

_kurzíva_
*tučné*

Odkaz:
"link text":http://link.com/

Obrázek:
!http://image.url!

Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení v Plzni (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.