Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Papírová fotografie z webového náhledu?

24. března 2006 23:06 | Rubrika: Blog
Kategorie: ,

Opět se mi povedl jeden husarský kousek. Byl jsem známým nafotit jejich juniora, který roste jako z vody a jestli to tak půjde dál, tak za chvilku slupne mámu, tátu a povoz i s koněm :-) Aby si mohli vybrat z více variant, používám na podobné focení digitál. Záběrů udělám o trochu víc a potom vyselektím to použitelné a pošlu e-mailem náhledy o foto z webového náhleduvelikosti cca 650×450 pixelů. Měl jsem trochu napilno před dalším focením a tak jsem náhledy dělal rovnou z CF a ukládal si je na disk. Bohužel po dobře vykonané práci jsem si zapomněl originály stáhnout na HDD svého PC.....musel jsem jít urychleně řešit něco důležitého evropského významu. Matně si vzpomínám, že začínaly sportovní zprávy a při té příležitosti jsem šel něco zakousnout. Na stažení originálů z karty už tak nedošlo, ale došlo na format CF a přefocení dalšími snímky.

Až asi po týdnu jsem se začal shánět po originálech, ale ouha.....kde nic není, ani čert nebere. Naštěstí výsledné fotografie většinou připravuji na formát 9×13cm. A tak jsem vzal inkrimované náhledy a v několika krocích s jemným doostřením převzorkoval na požadovanou velikost. Na zkoušku jsem zanesl 3 fotografie do labu, Aby chybějící informace tak nemlátily do očí, nechal jsem tentokrát udělat matnou verzi, ačkoli výhradně jinak používám lesklý papír. S obavami jsem čekal, co z tohohle vyleze. Dneska ráno jsem fotky vyzvednul a musím říct, že jsem to čekal horší. Na fotografie do rodinného alba to úplně stačí, na snímcích kde je hodně detailů sice oko odborníka asi bude hledět s hrůzou, ale jinak celkem použitelné. Na větší formát už by to ale nebylo.

Jaké z toho plyne poučení? Nejdřív všechny fotky stáhnout na pevný disk a fotografie otevírat a upravovat až odtud i když máte naspěch. Budiž mi tohle výstrahou pro příště :-)

Přečteno: 5316x

Komentář

 
Nejdříve zvolte "Náhled" a až ve druhém kroku odešlete Váš komentář!

Formátování příspěvku pomocí Textile:

_kurzíva_
*tučné*

Odkaz:
"link text":http://link.com/

Obrázek:
!http://image.url!

Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení v Plzni (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.