Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Paspartování fotografií

8. dubna 2009 12:35 | Rubrika: Blog
Kategorie: ,

Korektně nazvětšovat papírovou fotografii v temné komoře nebo si nechat udělat papírovou zvětšeninu v digilabu je velmi důležitý, ale rozhodně ne poslední krok k výsledné prezentaci samotné fotografie. Neméně důležitá je adjustace, která dokáže výslednou fotografii ještě zvýraznit a vtáhnout pozorovatele „do obrazu".

Nebudu se na tomto místě rozepisovat o technikách paspartování, to je myslím velmi dobře popsáno např. v tomto článku: http://www.temnakomora.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=13
Abych se sám pouštěl do paspartování, na to si zatím netroufám a ceny u rámařů, kde si necháte udělat paspartu přesně na míru jsou přece jen trochu jinde.

Proto si dovolím doporučit Ateliér Kvíčala, kde jsem si pasparty přes Internet objednal a musím říci, že za velmi přijatelnou cenu dostanete profesionálně zpracované zasklené otevíratelné pasparty (lze fotografii měnit). Na výběr je hned z několika standardních velikostí a různě barevných knihařských pláten.

www stránky: http://www.atelierkvicala.cz

Já jsem maximálně spokojený a určitě v brzké době nějaké další pasparty objednám. Až teda nafotím něco, co za to bude stát ;-)

Přečteno: 12035x

Komentář

 
Nejdříve zvolte "Náhled" a až ve druhém kroku odešlete Váš komentář!

Formátování příspěvku pomocí Textile:

_kurzíva_
*tučné*

Odkaz:
"link text":http://link.com/

Obrázek:
!http://image.url!

Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení v Plzni (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.