Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Pentax, Dpreview.com a Sony

22. května 2007 14:33 | Rubrika: Blog
Kategorie: ,

Jen telegraficky z Internetu několik novinek především z oblasti digitální fotografie:

Pentax nakonec do fúze s Hoyou nepůjde, příčinou je údajně obrovský úspěch zrcadlovky Pentax K10D, která úpo vítězství v jedné z kategorií TIPA 2007 získala prvenství i v prestižní Camera Grand Prix 2007. Takže ta sláva soudruhům z Pentaxu přece jen stoupla do hlavy.....no, budu jim držet palce. Ale myslím, že už jsem to tady někde psal...jedna zrcadlovka jaro nedělá a až další modely včetně příslušenství a celková strategie ukáží, jestli Pentax dokáže vstát z popela sám.

Portál Dpreview.com je zcela jistě jedničkou ve světě digitální fotografie. Internetem probleskla zpráva, že tento úspěšný a uznávaný portál koupila společnost Amazon.com provozující internetové obchody. Podle vyjádření zakladatele bude díky podpoře Amazonu.com možné vylepšit a rozšířit nejen testy digitálních fotoaparátů, ale také například diskuzní fórum a ostatní sekce webu. No snad s novými vylepšeními nepřibude také příslušně reklamy a odkazy na zakoupení zboží do Internetových obchodů. Ačkoli z marketingového hlediska.....proč jinak by do toho Amazon.com šel, že?!

Sony údajně podle šuškandy na Netu připravuje po modelu Alpha100 druhé vylepšené tělo, které bude stavět na osvědčené stabilizaci obrazu a dokonce má mít fullframe snímač CMOS. To by mohlo trochu zamíchat trhem s digitály a hlavně cenou stávajících no-FF modelů.

Toť vše, konec hlášení!

Přečteno: 7139x

Komentář

 
Nejdříve zvolte "Náhled" a až ve druhém kroku odešlete Váš komentář!

Formátování příspěvku pomocí Textile:

_kurzíva_
*tučné*

Odkaz:
"link text":http://link.com/

Obrázek:
!http://image.url!

Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení v Plzni (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.