Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Pentax K100D

23. května 2006 01:06 | Rubrika: Blog
Kategorie: ,

Dnes jsem na Dpreview.com zahlédl zprávu o nových modelech od Pentaxu. Jako uživateli a příznivci téhle značky zaplesalo srdce, že se Pentax konečně pochlapil a začíná pomalu dohánět náskok peletonu v podání Nikonu a hlavně Canonu.

Bohužel dva nové modely Pentax K100D a Pentax K110D nepřináší nového skoro nic, pokud nepočítám Shake Reduction (SR) system u K100D pro všechny objektivy. Osobně bych místo stabilizace obrazu přivítal především full frame čip. Zatím bohužel. Ani počet pixelů se nezvýšil a stále zůstává na 6.1 MPix. Ne, že by na tomhle číslu až tak záleželo, ale přece jen konkurence je už trochu výš.

Bohužel i pokrytí v hledáčku je menší než např. u Pentaxu istD a ani u dalších parametrů žádné výrazné zlepšení. Tak snad jen Pentax těmito amatérskými modely nabírá dech před nějakou profi-kamerou. Rád bych tomu věřil?

Cena pro model K100D byla stanovena co jsem se díval na 699USD se základním objektivem a model K110D (bez stabilizace) je o 100USD levnější.

Podrobnosti na: http://www.dpreview.com/news/0605/06052205pentaxk100d.asp

Přečteno: 6408x

Komentář

  1. Michal Fryc · 26. března 2010 00:09 · # 

    Měl jsem možnost prvně otestovat výrobek Pentax K100d. Na testování jsem se těšil delší dobu, protože Pentax dělá špičkové fotoaparáty a tak jsem čekal, jestli se nepohoršil a co přinesl nového. Novinkou je stabilizátor obrazu v těle fotoaparátu, tedy nikoliv v objektivu. Fotoaparát pracuje rychle a parfektně. Má spoustu funkcí a amatér bude mít co dělat než mu příjde na všechny funkce. Z tohoto důvodu nepovažuji aparát za čistě amatérský jak někde uvádějí. Kde jaký poloprofesionál by byl spokojen. Co se týče plusů a mínusů tak přemýšlím jakou mínusovou hodnotu v hodnocení výrobku bych dal. Snad jen to že ISO začíná na 200 a končí na 3200, je škoda že nezačíná na 100. Co se týče šumu tak čím větší citlivost, tím roste i šum na snímku. Na ISO 200 bez šumu, ISO 3200 byl šum již znatelný. Ale je to na úkor velmi rychlého času, který se může někdy hodit.Objektivy v setu ničím nevybočují z řady, jsou rychlé i ten dlouhoohniskový (50-200mm) Jejich kresbu bych hodnotil jako jednu z lepších. Samozřejmě kdo chce vynikat, nechť si koupí jiné objektivy v jiné cenové relaci.Šest megapixelů se mi zdá jako rozumná volba. Více mega člověk stejně nevyužije nebo jen zřídka kdy.Fotografie v nejlepší kvalitě formátu JPG focená na šest mega, vyvolaná ve fotolabu a ve velikolsti A3 mě ujistila, že Pentax K100D je opravdu špičkou mezi fotoaparáty ve stejné cenové hladině. Hodnotím fotoaparát 99 ze 100. Ten jeden bod dolů jsem dal za to ISO, které bych uvítal, kdyby začínalo na 100.

  2. Milan D. · 26. března 2010 00:10 · # 

    Michal Fryc> díky za uživatelskou recenzi…přece jen, když si to člověk osahá, tak je to něco jiného než technický popis na Internetu :-) To ISO 200 by mi ani tolik nevadilo, otázkou je jak je na tom s šumem. Musím říct, že mě mile překvapil Canon 300D např. v porovnání s Nikonem D70…..u toho Canonu nemám problém používat vyšší ISO.
    Nepochybuji o tom, že to bude určitě ve své třídě hodně dobrý foťák. Stejně mě ale pořád nepřesvědčil o tom, že bych měl svoji analogovou výbavu vyměnit za digitální ;o)

 
Nejdříve zvolte "Náhled" a až ve druhém kroku odešlete Váš komentář!

Formátování příspěvku pomocí Textile:

_kurzíva_
*tučné*

Odkaz:
"link text":http://link.com/

Obrázek:
!http://image.url!

Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení v Plzni (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.