Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Portable software

21. března 2008 11:55 | Rubrika: Blog
Kategorie: ,

Jako portable software jsou označovány tzv. přenosné programy, které není nutné instalovat a pracují tak bez nutnosti zakomponování svých částí do operačního systému. Výhody tohoto softwaru jsou tak na snadě.....dají se přenášet a bez nutnosti instalace fungují na přenosných zařízeních typu externí disk, ale především USB flash disk.

Pokud jako já často migrujete mezi několika počítači a potřebujete mít u sebe svoje oblíbené programy, se svým nastavením a konfigurací, je to celkem elegantní cesta, která funguje velmi dobře. Především pak, pokud občas pracujete na stroji, na kterém jsou omezená práva a nemáte možnost doinstalovat vše potřebné.

Nevýhodou jsou některé chybějící součásti a v neposlední řadě také komplikace, které s sebou tento druh softwaru nese. Nenarazil jsem po dobu testování ale na nic podstatného a na svém flash disku tak nosím velmi mobilní databázi programů, se kterými často pracuji a u ostatních je zpravidla nenajdu.

Přehled softwaru, který je ve verzi portable k dispozi najdete např. na těchto stránkách:

Co já mám momentálně nakopírováno a testuji:

No a to je zatím vše, co jsem stačil vyzkoušet a používám. Je celkem příjemné, pokud někam přijdu, nemusím nic instalovat, pouze vložím flash disk a můžu se realizovat. Pokud jste ještě nevyzkoušeli, tak doporučuji! Na každodenní práci to není, ale je to určitá alternativa přenosného PC :-)

Přečteno: 9615x

Komentář

 
Nejdříve zvolte "Náhled" a až ve druhém kroku odešlete Váš komentář!

Formátování příspěvku pomocí Textile:

_kurzíva_
*tučné*

Odkaz:
"link text":http://link.com/

Obrázek:
!http://image.url!

Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení v Plzni (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.