Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


RC „mrtev“, ať žije baryt!

1. prosince 2008 09:49 | Rubrika: Blog
Kategorie: ,

Léta jsem o tom četl, měsíce se na to připravoval a teprve teď o víkendu přišla ta chvíle, kdy jsem se odhodlal poprvé místo RC fotopapírů použít klasický barytový papír. Aby v případě neúspěchu nebyla škoda tak velká, zvolil jsem napoprvé klasický Fomabrom 111N 18×24cm.

foto na barytu

Náhledy jsem si nazvětšoval na fomaspeedy a vydařenější kousky pak udělal na barytové papíry. Musím souhlasit s početnou hordou příznivců klasického kartonu. Opravdu je to paráda.....povrch po vypnutí na skle luxusně sametový a v porovnání s RC papíry mi přijde, že na těch barytových papírech jsou stíny více prokresleny. Už se těším, až si nějakou opravdu dobrou fotku střihnu na formát 30×40cm!

Přesto RC papíry úplně nezavrhuji. Baryt je sice parádní záležitost, ale taky neporovnatelně pracnější.....takže na náhledy zůstanu pořád u fomaspeedu. Nu a až se nějaká fotka povede, šup na větší formát na karton!

...tak teď už jen něco pořádného nafotit, to bude nejslabší článek celého procesu :o)

Přečteno: 19269x

Komentář

 1. MGB · 11. listopadu 2010 11:08 · # 

  jj, taky se na to zrovna chystám. Na RC už kašlu, teda pokud nechci skladovat fotky v šupliku. Pokud dáš RC na světlo na stěnu, po roce jde do háje (na tmavých místech se začnou objevovat hnědé skvrny).
  U barytu se mi líbí ten ulně matný, vypadá jako karton, nádhera.

 2. Milan D. · 11. listopadu 2010 12:30 · # 

  Já bych nebyl k RC tak ultimátní. Už 3 roky mi visí na chalupě asi 12 ks RC fotografií 30×40cm z poslední výstavy a v pohodě. Důkladně jsem je ustálil a hlavně vypral.

  Ale je pravda, že pak mám dvě náhledové fotky 13×18cm na přímém slunci a ty šly po 2 letech do háje…stejný problém s hnědnutím.

  Každopádně souhlas s tím, že baryt je větší jistota a hlavně fakt dobře vypadá. Ale na rychlé náhledy a rodinné fotky malých rozměrů dál používám RC.

 3. Pepa · 16. ledna 2011 08:08 · # 

  Rodinku a “rychlovky” práskám digošem Kádvacítkou a fotky po upravě jdou do labu….pro sebe dělám jedině baryt,od Fomy,příjde mi,že se to za ty léta už naučili…dělám na baryt 20 let.Takže mě osobně stačí na ateliérový portrét a akt kombinace-Fomička 100+Rodinal+Fomabrom N112,amen…

 4. Milan D. · 16. ledna 2011 12:41 · # 

  Pepa> až na věky :) zrovna teď jsem dodělal sérii portrétů na Fomatone MG :)

 
Nejdříve zvolte "Náhled" a až ve druhém kroku odešlete Váš komentář!

Formátování příspěvku pomocí Textile:

_kurzíva_
*tučné*

Odkaz:
"link text":http://link.com/

Obrázek:
!http://image.url!

Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení v Plzni (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.