Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Rozlišení www stránek

31. srpna 2006 13:32 | Rubrika: Blog
Kategorie: ,

rozlišeníPortál Atlas.cz spustil novou verzi svých stránek a kromě spousty vychytávek s personálním přizpůsobením obsahu pomocí plovoucích bloků, je design přizpůsoben rozlišení 1024×768 pixelů. Takovou polemiku se můžete dočíst na Weblogu Orisek.net

V souvislosti s tím mě ale napadla jiná věc. Kouknul jsem do statistik, jaké rozlišení monitorů používají návštěvníci FotoSajtny. Stránky mám pořád ještě, možná zpátečnicky optimalizované i pro rozlišení 800×600 px.

A podle statistik z TopListu skutečně nejčastější rozlišení (bezmála 50%) uživatelů přistupujících na moje stránky má rozlišení 1024×768 (dalších 42% má pak na svých počítačích rozlišení ještě vyšší). Naopak rozlišení 800×600 a nižší má pouhých cca 8% uživatelů. Možná tak skutečně nastala doba, kdy bych měl stránky optimalizovat pro vyšší rozlišení. Ale hned tak to nebude :o)

Kromě toho jsem si nechal vyjet i statistiku o používaném webovém prohlížeči a k mé radosti podíl IE má stále klesající tendenci....ačkoli je pořád nejčastějším www browserem.

Zatím tu moji nudli uprostřed stránky nějak vydržte a časem určitě layout i design stránek doznají nějaké změny...kdy to ale bude, to je ve hvězdách ;o)

Přečteno: 5798x

Komentář

 
Nejdříve zvolte "Náhled" a až ve druhém kroku odešlete Váš komentář!

Formátování příspěvku pomocí Textile:

_kurzíva_
*tučné*

Odkaz:
"link text":http://link.com/

Obrázek:
!http://image.url!

Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení v Plzni (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.