Rubriky: Blog | Klasická fotografie | Cestopisy | Gimp | Modeling


Visual LightBox – webová galerie snadno a rychle

27. listopadu 2009 13:10 | Rubrika: Blog
Kategorie: ,

Dnes jsem vyzkoušel jednoduchý prográmek na tvorbu www galerie. Visual LightBox je zajímavé programové řešení pro automatizovanou tvorbu webové galerie, založené na známém LightBoxu. Prográmek je zdarma pro nekomerční použití. Výhodou je jednoduché a intuitivní ovládání.

visual lightbox1

Stačí v souborovém manageru vybrat příslušné soubory a přetáhnout do okna aplikace. Tlačítky + a - pak lze další fotografie přidávat ev. odebírat.

Tlačítkem Možnosti (ozubené kolo) zobrazíme dialog pro nastavení parametrů výsledné webové prezentace.

  1. V záložce General se nastavují základní obecné charakteristiky galerie jako je název, možnost spouštění slideshow, atd.
  2. Druhá záložka Thumbnail umožňuje vybrat z několika připravených templátů pro náhledy fotografií, samozřejmostí je možnost nastavení velikosti a kvality náhledů.
  3. Třetí záložka Templates se pak vztahuje k samotnému oknu se zvětšenou fotografií a opět je možnost vybrat některý z připravených vzhledů, nastavení maximální velikosti promítané fotografie, její kvalitu, pozadí atd.
  4. Poslední záložka pak slouží k publikování vytvořené galerie a to buď lokálně na disk, či pomocí FTP na vzdálený webový server.
  5. visual lightbox 2

Výsledkem je jeden spouštěcí HTML soubor (zpravidla index.html) a několik adresářů s náhledy, fotografiemi a obslužnými CSS a js soubory zajišťující vizuální efekty.

Myslím, že jde o celkem zdařilou aplikaci a je to alternativa pro Ty, kteří nechtějí rozjíždět vlastní on-line webové galerie (např. Copermine, Pixelpost atd.). Určitě není bez zajímavosti, že v nabídce pro výběr jazyka je i čeština. Jedinou mírnou vadou na kráse je vložení malého copyrightu VisualLightBox.com vpravo dolů do každé fotografie v prezentaci.

Domovská stránka programu je na adrese: http://visuallightbox.com/cz/index.html

Přečteno: 11267x

Komentář

 
Nejdříve zvolte "Náhled" a až ve druhém kroku odešlete Váš komentář!

Formátování příspěvku pomocí Textile:

_kurzíva_
*tučné*

Odkaz:
"link text":http://link.com/

Obrázek:
!http://image.url!

Gimp - tutoriály

Praktické tutoriály a návody pro open source bitmapový editor Gimp (alternativa ke komerčnímu Adobe Photoshop).

Modeling

Nabídka modelingového focení v Plzni (portrét, glamour, akt - výhradně černobílá fotografie).
Spolupráce formou TFP.